Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9851321



*

nr 985 1321


Björn Ekegren

(f. 1955), Sverige


Färglitografi, Björn Ekegren (f. 1955), 86/190, Sothöna, motivet: 56 x 46


Björn Ekegren, svensk målare, grafiker, skulptör och glaskonstnär, född 1955.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 oktober 2015
kl 19:29:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/10 19:24:00 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Björn Ekegren

Björn Ekegren, svensk målare, grafiker, skulptör och glaskonstnär, född 1955.

Läs mer om Björn Ekegren
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn ekegren djurmotiv färglitografi fågelmotiv fåglar grafik litografi litografier litografiskt blad sjöfågel sjöfåglar sothöna sothönor sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr